Grupa naszych wspaniałych dziewcząt reprezentowała nasz WTZ podczas Przeglądu Amatorskiej Twórczości Tanecznej Osób Niepełnosprawnych. Zaproszenie otrzymaliśmy od WTZ w Bielsku Podlaskim, a cała impreza miała miejsce w Bielskim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowaliśmy Taniec Kwiatów. Występ przygotowany został pod czujnym okiem Pani Reni Łapińskiej i Pani Joanny Osipczuk. Oprócz naszej grupy na scenie można było zobaczyć podopiecznych z innych placówek z naszego regionu. W sumie zaprezentowało się 7 grup artystycznych. To była pierwsza edycja przeglądu. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej w przyszłym roku.
11 września odbył się Finał Pucharu Polski Nordic Walking.
Jest to impreza sportowa o zasięgu ogólnopolskim. Na zawody zgłosiło się prawie pół tysiąca zawodników, którzy do wyboru mieli trzy dystanse: 5km, 10 km i 21 km.
Nasz Warsztat na zawodach reprezentowało 10 uczestników i 3 opiekunów. Startowaliśmy na dystansie 5 km.
Wszyscy dostaliśmy pakiety startowe i bez większych problemów pokonaliśmy wyznaczoną trasę, która przebiegała przez malowniczą Puszczę Białowieską, zapewniającą relaks i odprężenie.
Po ukończeniu trasy otrzymaliśmy pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny.
Dodatkowo dwie osoby z naszej reprezentacji odniosły sukcesy w indywidualnych kategoriach i otrzymali pamiątkowe PUCHARY.
Pierwszy puchar zdobył uczestnik Marek Świderski, który zajął 2 miejsce w kategorii: 5 KM – NIEPEŁNOSPRAWNI (A).
Drugi puchar otrzymał terapeuta – pan Łukasz Sajewicz, który zajął 3 miejsce w kategorii: 5 KM – MĘŻCZYŹNI 18-29.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Gościliśmy w naszym WTZ Panią Aleksandrę Dudziak- Majdańską – kompozytorkę, wokalistkę, multiinstrumentalistkę, autorkę tekstów, muzyki i grafiki do swoich projektów. Dzięki niej mieliśmy okazję wziąć udział w muzycznych warsztatach terapeutycznych „Język Światła”.
Pani Ola przez swoją twórczość próbuje zwrócić uwagę na rzeczy ważne. Pokazuje jak stworzyć pozytywną atmosferę wokół siebie, jak wprowadzić siebie w stan dobrego samopoczucia, jak otwierać się na ludzi i nowe doświadczenia. Uczy wsłuchiwać się we własne serce. W swoim widowisku bezpośrednio angażowała podopiecznych do aktywnego uczestnictwa w spektaklu. Nasi uczestnicy mieli możliwość grania na nieznanych dotąd instrumentach, śpiewali oraz rozwijali zmysł dotyku,węchu i wzroku poprzez dotykanie różnych przedmiotów, rozróżnianie zapachów i oglądanie wielobarwnych palet kolorów.
Przedstawienie przyniosło wszystkim dużo radości i pozytywnych emocji.
W dniu 8 września 2021r. uczestnicy naszego WTZ wzięli udział w „IX Przeglądzie Folklorystycznym Osób niepełnosprawnych – Zwyczaje, Obrzędy, Tradycje”w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim. Przedstawiliśmy obrzęd związany z Nocą Świętojańską. Dziewczęta zaśpiewały białoruską pieśń „Kupalinka”, do której zaprezentowały układ taneczny. Po puszczeniu wianków na wodę kawaler porwał wybraną pannę, z którą udał się w poszukiwaniu kwiatu paproci. Po występach wszystkich zespołów na artystów czekał gorący poczęstunek.
4 września braliśmy udział w jubileuszowym 10 Narodowym Czytaniu. W tym roku czytane były fragmenty książki „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
3 września uczestniczyliśmy w Spartakiadzie z udziałem osób z niepełnosprawnościami na stadionie OSiR w Hajnówce pn. „Poznajemy Hajnówkę – 70 kroków na 70 lat miasta”.
Po rozgrzewce 17-stu naszych uczestników przystąpiło do rywalizacji sportowych w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 40m, skok w dal, rzut piłeczką palantową na odległość, strzał do bramki, rzut do celu oraz drużynowe przyciąganie liny.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale upamiętniające 70-lecie Praw Miejskich Hajnówki.
Po zakończeniu zawodów wszyscy udali się na gorący poczęstunek.