11 września odbył się Finał Pucharu Polski Nordic Walking.
Jest to impreza sportowa o zasięgu ogólnopolskim. Na zawody zgłosiło się prawie pół tysiąca zawodników, którzy do wyboru mieli trzy dystanse: 5km, 10 km i 21 km.
Nasz Warsztat na zawodach reprezentowało 10 uczestników i 3 opiekunów. Startowaliśmy na dystansie 5 km.
Wszyscy dostaliśmy pakiety startowe i bez większych problemów pokonaliśmy wyznaczoną trasę, która przebiegała przez malowniczą Puszczę Białowieską, zapewniającą relaks i odprężenie.
Po ukończeniu trasy otrzymaliśmy pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny.
Dodatkowo dwie osoby z naszej reprezentacji odniosły sukcesy w indywidualnych kategoriach i otrzymali pamiątkowe PUCHARY.
Pierwszy puchar zdobył uczestnik Marek Świderski, który zajął 2 miejsce w kategorii: 5 KM – NIEPEŁNOSPRAWNI (A).
Drugi puchar otrzymał terapeuta – pan Łukasz Sajewicz, który zajął 3 miejsce w kategorii: 5 KM – MĘŻCZYŹNI 18-29.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.