Wieczorem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce uczestnicy oraz kadra wzięli udział w wernisażu prac Bartosza Szpakowicza i Bogusławy Czarkowskiej. Oprócz prac, odbyła się również premiera filmów Tomasza Onikijuka „Dotyk Ciszy”, „To ja robotnik leśny- Duch Puszczy”. W filmie „Dotyk Ciszy” Bartosz zagrał jedną z głównych ról.
     Bartosz maluje już ponad dziesięć lat. Przynosi mu to wielką radość. Uprawia malarstwo, rysunek i mieszane techniki plastyczne. Przez wiele lat był uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Hajnówce, we wrześniu w 2013 roku zaczął uczęszczać do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce. Pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych brał udział w konkursach plastycznych różnych szczebli – powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych – wygrywając liczne nagrody.
     Na pokazie gościło wielu mieszkańców Hajnówki. Zebranych ujęło spotkanie z Barkiem Szpakowiczem i jego przepięknymi pastelami … i rolą w filmie. Wzruszające były wypowiedzi mamy Bartka, pani Haliny Szpakowicz. Miło było usłyszeć tak wiele słów radości, dumy, gratulacji i serdeczności przekazanych Bartoszowi i jego mamie, z wielkim wzruszeniem wypowiedzianych przez panią Lucynę Wawreszuk dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce oraz kierownika naszego WTZ Michała Bajko.